Vyvrcholení ligy v Sezemicích

Poslední závod, který se započátával do ligy pardubického okresu pro rok 2003, proběhl 11. října v Sezemicích. Z vítězství se radovalo družstvo ze Srchu.

Na poslední 11. kolo ligy se sjelo 8 družstev, která se chtěla ještě probojovat na lepší umístění.
Liga:
Sezemice - po tříkolové pauze se doma předvedli jako první. Pokus byl v pořádku bez závažných chyb. S výsledným časem 36,35 obsadily šesté místo. Celkově pak devátí.
Kunětice - nás pokus se obešel bez chyb a jelikož jsme nebyli v plné sestavě, byli jsme s výsledkem vcelku spokojeni. Chyběl nám košař, kterého jsme nahradili z vlastních řad a také béčkař. Tento problém jsme vyřeřili vcelku originálně. Místo vypůjčení béčkaře z jiného týmu, jsme si půjčili od družstva z Rábů Romana Koláře na rozdělovač a já se stěhoval opět na proud. Bohužel Petr na levém křídle trochu prostříkal. Výsledný čas 23,09 stačil na třetí místo a celkové vítězství.
Třebosice - pokus byl také bez nějaké velké chyby a výsledný čas 27,39 stačil na čtvrté místo a celkově i kvůli dvěma neúčastem skončili kluci na šestém místě.
Stéblová - jelikož kluci ulili start a byli zastaveni až při odběhu od základny muselo by se čekat na smotání hadic, což by bylo časově velmi zdlouhavé, odběhlo proto svůj pokus družstvo Srchu. Stéblová po opakovaném startu už běžela bez chyb. Výsledným časem 32,56 obsadila páté místo a celkově skončila také na pátém místě.
Srch - jelikož Leoš ještě není úplně zdráv, běžel jsem tedy místo něho já. Družstvu Srchu se na místní trati velmi daří. Když se tu běží liga nebo pohár, tak nemají konkurenty; ze tří ligových kol a dvou ročníků Poháru města Sezemic bez větších problémů vždy zvítězili. Nebylo tomu jinak ani tentokrát. S výsledným časem 22,00 vyhráli. Celkově je to posunulo na třetí místo.
Voleč - při tomto pokusu se nepodařilo nasát vodu a tak s neplatným pokusem skončili na sedmém místě. Celkově obsadili také sedmé místo.
Strašov - velmi pěkný pokus, ale na Srch to nestačilo. S výsledným časem 22,78 obsadili druhé místo a na stejném místě skončili i celkově.
Staré Hradiště - pokus měli rozběhlý pěkně, ale vytržená hadice ze stroje překazila jejich útok a naděje na celkové druhé místo. V Sezemicích skončili s neplatným pokusem na sedmém místě a sérií nevydařených závodů v závěru ligy se propadli na celkové čtvrté místo.
Na poslední kolo ligy nedorazila družstva z Čeperky (celkově osmí), a Opatovic nad Labem (10).

Zde si můžete prohlédnout výsledky jednotlivých kol ligy a přečíst zhodnocení mýma očima.