Rozhodčí se opět vyznamenali

27. září v ranních hodinách jsme se rozjeli do sousedního okresu (Hradec Králové). Soutěž se konala v malé vesničce Černošice. Slušná účast družstev, ale ti rozhodčí. Snad už nikdy.

Celý článek jsem psal po příjezdu ze soutěže a to jsem byl ještě na 'PÁNY' rozhodčí ještě pěkně na......

Již po příjezdu na soutěž a projití trati jsme měli strach o nohy, abychom si je nezlomili. Trať připomínala dřívější trať ve Stéblové, kde byly rozhrabané 'krtince', tráva nebyla ani posekaná, atd. Po prezentaci jsme získali informaci o výsledném čase z loňského roku ( čas byl okolo 29,xx na nástřikové terče) a tak jsme si říkali, že bysme mohli pokořit tento čas. Bohužel, vše stálo proti nám.
Ještě k podmínkám, které nám pořadatelé přichystali: Celá soutěž se měla běhat dle pravidel požárního sportu, ale tyto pravidla nesplnila ani káď, která byla kulatá a ani základna, které místy splývala s terénem.

Na soutěž se sjelo okolo třiceti družstev mužů a asi sedm družstev žen (nemám výsledky, takže přesně nevim). Jako první startovali domácí. Pokus dokončili bez nějakých závažných chyb a byl uznán za platný. Bohužel vždy, když se začalo chystat nějaké lepší družstvo nastaly problémy. Když jedno z družstev po vypršení doby na přípravu odcházelo ke startovní čaře, byl jim zvednut červený praporek. U dalších družstev byly hledány chyby ve vybavení, které by mohlo nevyhovovat předpisům. I my jsme byli mezi těmi Šťastnými, kteří byli diskvalifikováni. V našem případě to bylo za opřenou proudnici o zem při nástřiku terče. Po ukončení naší přípravy na platě mně následná kontrola neuznala přípravu rozdělovače, i když jsem vše poskládal po vzoru domácích(viz fotografie). Neprošly mi spojky u rozdělovače, které jsem musel samozřejmě oddálit (spojky jako v lize). To by mi až tak nevadilo, jako rozdílný metr rozhodčích pro jednotlivá družstva.

Po zkušenostech, které jsme během soutěže pochytili, jsme už na startu věděli, že nás dikvalifikují. Špatně roztažené hadice a následný špatný nástřik terčů nám sebrali šanci na dobré umístění. Po dostříkání přišla i avizovaná diskvalifikace. Když jsem ještě ke konci soutěže běžel za SDH Ráby levé 'křídlo', tak již na startu jsme měli neplatný pokus. Tentokráte za savice. I přesto jsme běželi mimo soutěž. Výsledným časem 30,26 bychom vyhráli. Takto v dlouhém poli diskvalifikovaných.

V kategorii žen padlo minimálně jedno D. Naše ženy by tuto soutěž vyhrály, ale nevyhovující savice jim to nedovolila. Jinak dosáhli času okolo 28s.

Velmi nás mrzelo, že jedeme takovou dálku jen pro dvě (tři) Diska. Výkon rozhodčích byl také "excelentní". Na každé družstvo jiný metr, a když se někomu něco nelíbilo, dostal odpověď, že na Mistrovství republiky by ho také vyhodili.

Můj názor je asi takový: Soutěž nebyla po organizační stránce špatná, ale rozhodčí ji zničili. Posuzovat pohárovku, kde prakticky o nic nejde, jako mistrovství republiky, kam PÁNI rozhodčí jezdí, je blbost.

Velmi vydařenou soutěž jsme pak museli zapít, jakje vidět na obrázku nahoře.