O vítězi ligy již rozhodnuto!!

20. září proběhlo v Srchu 10. kolo ligy. Zde se už mohlo rozhodnout o celkovém vítězi ligy. Na následný pohár přijela i družstva z okresu Chrudim. V mužské kategorii startovalo celkem 12 družstev.

Za slunečného počasí jsme chtěli v Srchu již rozhodnout o celkovém vítězství v lize. Tento cíl se nám, ač za dramatických podmínek, podařilo splnit.

Jedničku si zvolili domácí. Pokus předvedli velmi rychlý a s výsledným časem 22,99 obsadili třetí místo. Dvojka patřila Strašovu. Ihned po startu zůstal stát na startovní čárě košař, celé družstvo se vrátilo zpět na startovní čáru a start opakovali.

Zde vznikl spor o tom, zda měli pokus opakovat nebo dostat neplatný pokus. Proti tomuto startu byl podán historicky první protest v lize. Po dokončení prvního kola se zástupci jednotlivých ligových družstev na poradě shodli a těsným hlasováním 4:3 byl pokus Strašova uznán za neplatný.

Zpět k lize. S trojkou jsme běželi my a v nezvyklé sestavě, chyběl levý proud, kterého jsem nahradil já (běhám s rozdělovačem) a s výpomocí Romana Koláře (SDH Ráby) jsme si vybojovali druhé místo s časem 22,93. V závěru ligy předvedli kluci ze Stéblové svůj letošní nejlepší pokus a s časem 21,89 zaslouženě vyhráli.