Široký Důl

14. května jsme zahájili novou sezónu v Širokém Dole. I když to pro většinu zúčastněných týmů byla letošní premiéra, padaly velmi rychlé časy. Vítězné družstvo Horního Poříčí dalo dokonce čas 18,21.

Mezi velmi silnou konkurencí týmů jsme si nedělali moc velké naděje na pěkné umístění, ale opak byl pravdou. Soutěže se zúčastnilo 16 družstev mužů a 4 družstva žen. Mezi muži se objevily i družstva, která se pravidelně umísťují na mistrovství republiky v požárním sportu, v extralize a jiných soutěžích.

My jsme se na platu začali připravovat jako třetí. Pokus nám vyšel a časem 20,90s jsme čekali, jak dopadnou další družstva. Mnoha týmům se nečo nepovedlo a to nám stačilo k tomu, abych zůstali na konečném 4. místě a mohli se zůčastnit i finále, kam postoupilo 5 nejrychlejších mužstev. Nejrychlejší pokus základního kola zaběhlo družstvo z Horního Poříčí.

Po krátké přestávce bylo zahájeno finále, kde se startovalo v opačném pořadí, tedy od 5. místa. Jako 4. v základním kole jsme si svůj pokus odběhli hned na začátku. Bohužel jsem trochu zaváhal na základně a následný nedoběh nás potrestal prostřikem na pravém proudu. I přes tuto komplikaci byl levý terč sražen v čase 18,93s. Vítězem finále, stejně jako základního kola, stalo družstvo z Horního Poříčí.

Do kategorie žen se přihlásily 4 družstva. Náš tým běžel jako první. Bohužel porucha na stroji nedovolila pokus dokončit, i když byl velmi pěkně rozběhnutý. Holky nakonec tedy čtvrté.