Smůla v Nové Vsi

Autor: Marek Schejbal <schejbic(at)volny.cz>, Téma: 2005, Vydáno dne: 06. 09. 2005

O prvním zářijovém víkendu jsme se vydali do Nové Vsi u Světlé nad Sázavou, kde jsme chtěli získat další body do havlíčkobrodské ligy. Za příjemného počasí se sjelo 14 družstev mužů, 3 družstva žen a veteránů. Bohužel se nám moc nezadařilo.

Jelikož se celá soutěž odehrála na fotbalovém hřišti, byly k vidění pěkné útoky, i když časy to moc nenaznačují.

Začátek soutěže byl sice o hodinu opožděn, ale nikomu ze soutěžících to nevadilo. Jako první nastoupili domácí kluci. Jejich pokus proběhl vcelku bez větších problémů. Jak se v průběhu soutěže ukázalo, byl to pokus vítězný, který Novou Ves vynesl na 1. příčku průběžného pořadí Havlíčkobrodské ligy.

My jsme se na platě začali připravovat jako pátí v pořadí. Jako již celé prázdniny jsme měli i tentokrát problémy se složením sestavy. Nakonec jsme vše vyřešili. Pokus jsme rozeběhli velmi slušně, ale drobná "očka" na béčkách nám nedovolila doběhnout. Bohužel levý proud neměl připojenu proudnici a následné zpoždění bylo tak velké, že jsme obsadili jedno z posledních míst.

Po malé technické přestávce následovaly kategorie žen a veteránů. Mezi ženami vyhrála děvčata ze Ždírce nad Doubravou. U veteránů kralovalo družstvo z Habrů.

Po odstranění terčů na 2B se rozběhla paralela. V prvním kole jsme narazili na družstvo z Kejžlic. V napínavé koncovce tohoto rozběhu jsme byli nakonec šťastnější my, i když jsme dlouho čekali na vodu. V druhém kole jsme se potkali s Novou Vsí. Velmi vyrovnaný souboj rozhodl Michal na béčkách, kterému vypadla hadice z ruky a s následným zauzlováním a velkým nedoběhem jsme už nemohli nic dělat. Náš přemožitel se probojoval až do finále, kde narazil na suveréně procházející Květinov. Ve finále nedali domácí koš a o vítězi bylo rozhodnuto. Živé sele putovalo do Květinova.