Čeperka

Autor: <>, Téma: 2005, Vydáno dne: 22. 08. 2005

V sobotu 16. července jsme zavítali na závody do Čeperky. Jako každoročně se tu konal Memoriál Jardy Teplého a soutěž o Pohár Jiřího Venigera. Soutěž se od ostatních liší tím, že celkové umístění závisí nejen na dosaženém čase z požárního útoku, ale také na čase ze štafety 4x100 m a oba časy se sčítají.

V sobotu 16. července jsme zavítali na závody do Čeperky. Jako každoročně se tu konal Memoriál Jardy Teplého a soutěž o Pohár Jiřího Venigera. Soutěž se od ostatních liší tím, že celkové umístění závisí nejen na dosaženém čase z požárního útoku, ale také na čase ze štafety 4x100 m a oba časy se sčítají. I když počasí přálo, stejně jako v loňském roce se do Čeperky sjelo málo družstev pouze 6 družstev mužů, 4 družstva žen a 1 veteráni. Naše družstva jak mužů tak i žen měla startovní číslo 1. A tak po rychlém nástupu se muži začali chystat na štafetu 4x100 m.

okno - Ruda D. ml.
bariéra - Marek S.
kladina - Jirka Z.
hasičák - Petr R.

Bez velkých chyb jsme zaběhli čas 70.86s, který nám ale stačil pouze na průběžné 3. místo. Před námi skončila družstva z Čeperky - 63.98 s a z Pardubic - 67.94 s. Po štafetách jsme ztráceli na druhé místo 2.92 s, což by se bez problémů dalo dohnat na požárním útoku.

Na první Čeperku čas 78.77s - ztrácela děvčata skoro 7 s a už se smířila s tím, že skončí nejlépe na 2. místě. Ale i přesto v požárním útoku musely zabojovat, protože před Srchem, čas štafety 86,77 s, měly náskok pouze 1,07 s.

Po obědě jsme nastoupili na základnu k přípravě. Požární útok se běžel na 3B široké a nástřikové terče na 10 litrů, což dávalo tušit pomalejší časy, než jsme zvyklí.

Na fotografii jsou vidět 3 změny v sestavě. Rozdělovač, pravý proud a ještě také béčka.

Při útoku jsme udělali pár chyb: pomalejší rozdělovač a brzo puštěná voda z mašiny zapříčinily nedoběhnutí proudů až k nástřikové čáře a tím i velký prostřik a výsledný čas 31.69 s zhatil pomyšlení na lepší umístění a i když muži z Pardubic měli čas 34.42 s, tak nám to o pár setin nestačilo na lepší než 3. příčku celkově.

Družstvo žen taktéž v netradičním složení a po drobné chybě na pravém proudu dosáhlo času 39.41 s. Ženy si udržely náskok na Srch a celkově skončily na 2. místě.

Dále byla zahájena soutěž O putovní pohár Jiřího Venigera. Každé družstvo zaběhlo požární útok na nástřikové terče bez rozdílu kategorie a nejrychlejší získalo pohár. Muži se oproti první soutěži ještě o 6 s zhoršilo. Děvčata se naopak zlepšila, ale ani to nestačilo na první umístění. Nejrychlejší čas a pohár tedy získali muži z Čeperky.