Memoriál Jardy Teplého

Autor: Marek Schejbal <schejbic(at)volny.cz>, Téma: 2004, Vydáno dne: 22. 06. 2004

Mezi naše oblíbené místo soutěží patří i Čeperka, kde se nám velice dobře běhá a hlavně daří. Ani letošní závody nebyly vyjímkou.

Soutěž v Čeperce se bohužel kryla se soutěží v Třebosicích, kde pořádají i divácky atraktivní paralelní závody. V Čeperce jsme si mohli vyzkoušet štafetu 4 x 100m překážek. Soutěže se zúčastnilo jen 5 družstev mužů a po 1 družstvu veteránů a žen. Svou štafetu nejprve odběhly děvčata z Čeperky. Pokus proběhl bez vážných chyb a je vidět, že děvčata trénují. Při našem pokusu jsem nejprve zaváhal na bariéře, když mi 'nevyšla' správná noha a následně i Jirka při spojování hadic. Postavili jsme i druhou štafetu, ale ta nakonec neběžela. Na první dvě místa se po štafetách dostala obě domácí družstva mužů. Při požárních útocích se nám dařilo podstatně lépe. Při prvním pokusu sice Petr na pravém proudu opět nezapojil proudnici, ale i tak jsme dosáhli času 33.71s na nástřikové terče. Při druhém pokusu už vše proběhlo bez problému a náš čas byl podstatně rychlejší. Časomíra se zastavila na čase 23.53s což je i náš nový rekord na nástřikové terče. Touto cestou bych chtěl poděkovat Leošovi, který ač běžel poprvé, Petra R. skvěle zastoupil.

Dalším bodem v programu byla soutěž o nejrychlejší záda. Po loňském výpadku při obdobné soutěži v Srchu chtěli naši kluci vše napravit. První pokus dopadl obdobně jako vloni, ale druhým pokusem vše napravili a tuto soutěž vyhráli. My z "předku" ve složení koš - Mára, nalévání - Petr K. a stroj - Jirka dokázali vcelku nemožné a hned prvním pokusem jsme obsadili druhé místo. Při druhém pokusu jsem nedal napoprvé koš, ale i tak by tento čas stačil na třetí pozici. Na třetím místě skončili domácí veteráni, kteří tak neobhájili loňské vítězství.